Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

10 tipů na dárky za babku pro ženy i muže

19.12.2017
Všichni to známe – každoročně vymýšlíme, čím zajímavým a chytrým potěšit pod stromečkem své blízké. Zároveň však zjistíme, že lidí, kterým bychom chtěli něco darovat, je nějak víc, než jsme počítali. Hodil by se nějaký nápad. Knihy za babku jsou vždycky dobrou volbou, která udělá radost a zároveň ušetří váš rozpočet. Přinášíme vám několik tipů na knihy, které mohou vaše blízké zaujmout.


Dárky pro muže:

Motocykly

Vítejte na projížďce dějinami motocyklů. Ve fotografiích a textech vás kniha seznámí se 40 přelomovými modely, které vyznačují téměř 130letou cestu motoristického fenoménu na dvou kolech. Při této cestě časem potkáte řadu mimořádných strojů – počínaje prvním motocyklem Harley-Davidson z roku 1907 přes poválečné legendy jako Triumph Bonneville T120 až po dnešní „nadupané supermašiny", jako je Suzuki GSX 1300R Hayabusa, která šokovala svět. Kniha má rozkládací stránky a popis každého modelu navíc doplňuje tabulka s technickými údaji.


Myslivost

Lov patří k nejstarším kulturním a sociálním jevům lidstva. Zbraně, oděv, lovečtí psi a dravci se stali symbolem společenského postavení. Tato kniha, kterou doprovází více než 1200 ilustrací, nabízí vyčerpávající přehled o lovu a myslivosti. Brilantní snímky zachycují lovenou i lovící zvěř v jejím přirozeném prostředí. Dozvíte se také informace z kulturní historie a biologie zvěře doprovázené více než stovkou map rozšíření jednotlivých druhů. Třešničkou na závěr je pak zvěřinová kuchařka.
Formule 1 - Úplná historie

První Velká cena se uskutečnila na přelomu 19. a 20. století, ale oficiální mistrovství světa se konalo až v roce 1950. Jenom 30 mužů si nasadilo na hlavu tuto vytouženou korunu - a je to přehlídka legendárních jmen. Mnohem víc jich zahynulo pouze při pokusech, protože usilování o vavříny vyžaduje naprostou oddanost věci. Formule 1 je jedno z nezapomenutelných sportovních divadel - lidská chyba, mechanická závada nebo pouhá náhoda mohou vmžiku změnit triumf v tragédii. Tato kniha předkládá příběh o soupeření, závisti i úctě v závodech sledovaných miliony lidí.Vojenské dějiny

Kniha mapuje vojenskou historii střední Evropy od doby římské do současnosti. Bitvy jsou členěny do pěti hlavních kapitol: pravěk, středověk, raný novověk, novověk a soudobá historie. Všechny bitvy jsou zpracovávány podle obdobného schématu. Každá bitva je zařazena do historického rámce širších válečných konfliktů a politických souvislostí.Zlatý míč

Portugalec Cristiano Ronaldo jako nechtěné dítě. Brazilec Kaká jako služebník boží. První český držitel Zlatého míče Josef Masopust cestující s trofejí v kabele a tramvají. I o tom vypráví kniha líčící kariéru i životní příběhy všech vítězů nejprestižnější ankety vyhlašující už po šest desetiletí nejlepšího fotbalistu Evropy a poté i celého světa.
Dárky pro ženy:

Adina Mandlová: Fámy a skutečnost

Knihu o životě nejslavnější předválečné herečky Adiny Mandlové vzbuzuje pozornost tím, že její autor nečerpal jen z veřejných zdrojů, ale především z archívů Ministerstva vnitra a Ministerstva spravedlnosti. Za deset let od té doby byly zpřístupněny některé nové archívní záznamy, které zpřesňují a doplňují portrét komplikovaného životního oblouku Adiny Mandlové. Rozšířené vydání má bohatou faktografickou a obrazovou přílohou.

Grey

CHRISTIAN GREY má rád kontrolu v každé situaci. Jeho život je uspořádaný, disciplinovaný a naprosto prázdný – až do dne, kdy do jeho kanceláře vpadne půvabně rozevlátá Anastasia Steeleová. Po jejím odchodu se na ni Christian snaží zapomenout, ale místo toho se zmítá v bouři emocí, kterým nerozumí ani jim nedokáže odolat. Zažene vztah s Anou děsivé zážitky z dětství, které Christiana každou noc pronásledují? Nebo jeho temné sexuální touhy a tendence ovládat druhé Anu odradí?

Furioso

Ženské smyčcové kvarteto Furioso se připravuje na cestu na odlehlý švédský ostrov, kde má nahrávat nové album. Jejich šéfku Louise Armstahlovou však postihne náhlé zranění ruky, kvůli kterému nemůže hrát. Ve snaze zachránit projekt se rozhodne požádat dávného přítele, váženého houslistu, který žije v New Yorku, aby zaujal její místo. Jenže ten má za sebou barvitou historii vášnivých vztahů s ostatními členkami uskupení. Příběh, ve kterém udává tón sexualita, zločin a Mozart

Andělské rady pro šťastný život

Jak najít spřízněnou duši? A jak se s ní sblížit? Jak objevit svůj šestý smysl? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek nabízí knížka Andělské rady pro šťastný život. Je určena lidem všech vyznání, náboženství a myšlenkových systémů, stejně jako nevěřícím. Andělé nám chtějí pomáhat úplně ve všem, a to včetně banalit. Andělům záleží jenom na tom, aby se vám dostalo podpory, kterou v danou chvíli potřebujete. Začtěte se a pak již jen pozorně vnímejte okolí.

Tradiční česká kuchyně

Po letech vychází opravdu honosná reprezentativní česká kuchařka. Pokrmy jsou v ní řazeny nejen podle druhů, ale také podle toho, odkud recept pochází (například aristokratická kuchyně, měšťanská kuchyně, krajová kuchyně…). Tomu odpovídá nafocení pokrmů. V knize najdete i exponáty z Uměleckoprůmyslového muzea, které rozšíří vaše znalosti o stolování, a také stovky historických zajímavostí.

Více inspirace najdete v našem VÁNOČNÍM LETÁKU


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

 

JavaScript musí být povolen