Alice Herzová-Sommerová Rajská zahrada uprostřed pekla

Pevná s přebalem matná
EAN:9788087067741
Život v jednom století
Značka: RYBKA PUBLISHERS

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
299 Kč
299 Kč
Anotace

Umělecký svět prvorepublikové Prahy a peklo koncentračního tábora, kouzlo a síla hudby a rozkazy terezínských stráží – to jsou prvky formující neobyčejný život Alice Herzové-Sommerové.

Prožila celé dvacáté století se všemi jeho stíny a děsy. Alice již záhy objevuje lásku k hudbě. V šestnácti letech se stává nejmladší členkou mistrovské třídy Německé hudební akademie v Praze, a již o několik let později jednou z nejznámějších pianistek ve městě. Alicin svět se však postupně hroutí. Již jako dítě byla poprvé vystavena antisemitským urážkám, v první světové válce přišel její otec téměř o celý svůj majetek. To nejhorší ji teprve čeká. Druhá světová válka znamená pro její křehký umělecký svět pohromu: v roce 1941 je deportována Alicina matka, v roce 1943 se ona sama se svým mužem a šestiletým synem ocitá v Terezíně, předpeklí Osvětimi. I zde si však zachová svou nezkrotnou sílu vůle, svou srdečnost a laskavost. Prostřednictvím více než stovky koncertů v koncentračním táboře dodává svým spoluvězňům sílu a naději, a svému malému synovi, který více než padesátkrát vystupuje v dětské opeře Brundibár, vytváří „ráj uprostřed pekla“. Hudba zachrání její život. Po osvobození musí Alice snášet další rány: po návratu do Prahy zjišťuje, že Židé nejsou v Československu opět vítáni. Emigruje do Izraele a vyučuje na Jeruzalémské konzervatoři. Ve svých třiaosmdesáti letech se stěhuje ke svému synovi, který se mezitím stal světoznámým cellovým virtuosem, do Londýna. Tam žije dodnes. A stále hraje každý den na klavír.

Informace o sortimentu
Podnázev Život v jednom století
Název v originále Ein Garten Eden inmitten der Hölle
Druh sortimentu Kniha
Autor Alice Herzová-Sommerová, Melissa Müllerová, Reinhard Piechocki
Značka RYBKA PUBLISHERS
V prodeji od 22.07.2009
Rok vydání 2009
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,0 x 21,5 x 3,0 cm
Hmotnost 0,55 kg
Vazba Pevná s přebalem matná
Počet stran 384
ISBN 978-80-87067-74-1
EAN 9788087067741
Interní kód 0097696
Produktový manažer Jana Knopová (jana.knopova@knihcentrum.cz)