Cesta poradního kruhu

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788074360619
Umění otevřené komunikace
Značka: DharmaGaia

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
458 Kč
458 Kč
Anotace

COUNCIL čili PORADNÍ KRUH (někdy také kruh otevřené komunikace, rada, shromáždění rady) je metoda komunikace zaměřená na srdce. Když usedáme do poradního kruhu, tak vstupujeme do autentického prostoru sdílení pravdivých příběhů. Mluvíme z hloubi srdce, nasloucháme srdcem a spontánně vyjadřujeme podstatu sdělení. Nehodnotíme, neočekáváme, jsme plně přítomni a vzájemně propojeni bezpečím tradičního kruhu. Setkáváme se jako naši předkové u ohně, poznáváme své přátele a nacházíme sami sebe. Zase se normálně bavíme, bez her a bez masek, jako opravdoví lidé.

Kniha přináší komplexní přehled základních aspektů tradiční metody komunikace nazývané poradní kruh (angl. council). Autoři nás provází praxí poradního kruhu v různých cílových skupinách a odkrývají jeho význam pro různé oblasti života podle tradice kalifornské Ojai Foundation. Text přibližuje historii a kontext vzniku, seznamuje nás se základními principy a představuje hlavní formy poradních kruhů ve vztahu k různým tématům a způsobům jeho využití. Zabývá se také lidmi, kteří poradní kruhy vedou, udržují jejich tradici a dále ji rozšiřují. Zvláštní kapitoly jsou věnovány používání poradního kruhu a jeho přínosu v práci s dětmi a mládeží, v rodinném prostředí, v partnerském vztahu, ve školních skupinách, v komunitách a ve firemním prostředí. Kniha ukazuje, jak nás může tato prastará jednoduchá technika vrátit ke kořenům lidské komunikace a vnést nové světlo do současných témat našich životů.

Informace o sortimentu
Podnázev Umění otevřené komunikace
Název v originále The Way of Council
Druh sortimentu Kniha
Autor Jack Zimmermann, Virginia Coleová
Překladatel Alexandr Neuman
Značka DharmaGaia
V prodeji od 05.10.2016
Rok vydání 2016
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13,7 x 20,7 x 2,9 cm
Hmotnost 0,50 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 380
ISBN 978-80-7436-061-9
EAN 9788074360619
Interní kód 0204897
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)