Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Čtení pro sladké spaní

28.03.2018
Jak se před spánkem naladíme, tak potom také sníme. A s pohádkou do ucha to jde jedna báseň. Najděte si i po náročném dni čas na přečtení kousku příběhu dětem. Má to spoustu pozitiv – třeba to, že jim pomáháte rozšířit slovní zásobu, podporujete představivost a naučíte je soustředit se. A jaké pohádky si vybrat? Máme pro vás 4 tipy.

Pohádky na dobrou noc

V této knížce čeká na malé čtenáře či posluchače mnoho půvabných a originálních pohádek: o zoubkové víle, uspávacím skřítku, andělu splněných přání a dalších magických bytostech. Styl vyprávění je jednoduchý a srozumitelný, takže jim porozumí i ty nejmenší děti. Navíc je text napsán velkými písmeny, takže předčítat mohou i sami začínající čtenáři. Co však na této knize zaujme na první pohled, jsou krásné celostránkové ilustrace.
Houpánky a kolébánky

Říkanky a hříčky dokážou obohatit společné chvíle s dětmi. Ty nejmenší, co ještě nerozumějí slovům, vnímají rytmus, který je dokáže ukonejšit, když usínají. Postupně je říkanky mohou provázet v běžných denních situacích nebo jim pomoci překonat těžší chvilky. Výhodou je, že básničky v knížce si můžete s dětmi říkat už brzy po narození po celý batolecí věk. První část přináší říkanky spíše aktivizační – houpánky, druhá část představuje básničky pro uklidnění – kolébánky. Každou básničku provází obrázek s nápadem na hříčku, kterou můžeme (podle věku, situace a nálady dítěte) rozvíjet motiv básničky.O vílách a princeznách

Vílou nebo princeznou si přeje být snad každá holčička - umět tančit, zpívat, mít dlouhé vlasy, žít na velkém zámku a nosit lehounké šaty… Okouzlující svět krásných princezen a křehkých víl ale není vždycky idylka. Existují totiž zlé čarodějnice, které jim krásu a ladnost závidí, proto se jim snaží štěstí pokazit. Ale žádný strach, vždycky se objeví také nebojácný zachránce a láska i dobro vždycky na konci pohádkového příběhu zvítězí.Broučci


Stará dobrá klasika. Jen málo knih se vrylo do paměti celých čtenářských generací tak, jako Karafiátovi Broučci. Za téměř 130 let, které uplynuly od jejich sepsání, se dočkaly snad stovky vydání a staly se nejúspěšnější dětskou knížkou u nás. Pohádka, kterou známe především z loutkového večerníčku Jiřího Trnky, má v sobě něhu i tajemnou atmosféru. Život roztomilé rodiny broučků si určitě oblíbí i vaše děti.


Další tipy na knížky pro děti najdete ZDE

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

 

JavaScript musí být povolen