Dějiny ekonomického myšlení 3. vydání

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788071793809
Značka: C.H.BECK

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
760 Kč
760 Kč
Anotace
Čtenáři se dostává do rukou 3. vydání úspěšné publikace, které reaguje na příznivý ohlas předchozích dvou vydání. Je rozšířeno o některé pasáže, jako je například škola Salamanky, škola reálného hospodářského cyklu nebo ekonomická analýza práva.
Mottem knihy je myšlenka, že ekonomii nelze plně pochopit bez poznání její historie. Autoři zvolili kombinaci historického a teoretického přístupu. Chtěli tak ukázat, že nestačí studovat soudobou ekonomii bez znalosti její historické geneze a také že nelze ignorovat ty myšlenkové směry, které nejsou součástí soudobého ?hlavního proudu?. Kombinace historického a teoretického přístupu má své výhody. Čtenář může v rámci jednotlivých kapitol sledovat, jak se vyvíjely jednotlivé tradice ekonomického myšlení, jaké jsou jejich přínosy i jejich nedostatky. Může je porovnávat a na těchto komparacích třídit své vlastní ekonomické myšlení. Kniha obsahuje kapitoly věnované scholastikům, merkantilismu, fyziokratismu, klasické politické ekonomii, francouzskému socialismu, německé historické škole, marxistické ekonomii, lausannské škole, cambridgeské škole, rakouské škole, institucionalismu, německému ordoliberalismu, keynesiánství, chicagské škole, monetarismu, škole veřejné volby a některým dalším směrům. Nechybí ani kapitola o českém ekonomickém myšlení. Třetí vydání je rozšířeno o některé pasáže, jako je například škola Salamanky, škola reálného hospodářského cyklu nebo ekonomické analýza práva.
Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Prof. Ing. Robert Holman CSc.
Značka C.H.BECK
V prodeji od 06.10.2009
Rok vydání 2005
Pořadí vydání 3. vydání
Rozměry 17,0 x 24,0 x 2,3 cm
Hmotnost 0,78 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 540
Edice Beckovy ekonomické učebnice
Poslední dotisk 11/2017
ISBN 80-7179-380-9
EAN 9788071793809
Interní kód 0099694
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)