Druhý dech

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788074624186
Značka: JOTA

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
298 Kč
298 Kč
Anotace

Druhý dech napsal Philippe Pozzo di Borgo jako autobiografický román, na jehož motivy vznikl známý film Nedotknutelní.

Philippe Pozzo di Borgho byl bohatý, úspěšný a spokojený. Jeho životu nechybělo vůbec nic. Dědic dvou mocných francouzských rodin, manžel, otec a výborný obchodník s šampaňským. Život jako prostorná dálnice, která vede rovnou k cíli. Pak snad chvíle nepozornosti, nehoda při paraglidu a z dálnice je náhle úzká klikatá ulička s cílem v nedohlednu. Budoucnost, to je teď nemocnice, operace, rehabilitace a nakonec výsledek, který by leckomu psychicky definitivně zlomil vaz: invalidní vozík. Dokáže Philippe popadnou druhý dech?

Jak zvládnout ve čtyřiceti dvou letech odsouzení na doživotí na kolečkovém křesle? Doživotně je odkázaný na pomoc druhých a díky celkovému ochrnutí také zcela vyloučen ze společenského života. Útěchu představují jeho dvě děti a milovaná žena, ale i ta umírá a Philipe zůstává sám s dětmi. Ze svého vozíku diktuje postřehy, myšlenky, touhy. Přemýšlí o životě a o tom, co snad někde je po životě. Pouští uzdu fantazii a v duchu se toulá po svém paláci, korsických horách, jež ho obklopují, sluncem prozářeném kraji, kde vyrůstali jeho předci. Vypráví svůj příběh plný bolesti i naděje. Příběh, jemuž dal název Druhý dech. Naštěstí má někoho, kdo ho povzbudí, poradí, pomůže. Přistěhovalec Abdel ho po deset let doslova udržuje při životě a pomáhá vyrovnávat jeho dramatické zvraty, pocity beznaděje a bolesti, jež tak trochu připomínají jízdu na horské dráze.

Informace o sortimentu
Název v originále Le second souffle
Druh sortimentu Kniha
Autor Philippe Pozzo di Borgo
Překladatel Šárka Belisová
Značka JOTA
V prodeji od 25.09.2013
Rok vydání 2013
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,0 x 20,7 x 0,2 cm
Hmotnost 0,39 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 240
ISBN 978-80-7462-418-6
EAN 9788074624186
Interní kód 0143338
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)