Freddie Mercury

Pevná bez přebalu matná
EAN:9788072078196
Značka: VOLVOX GLOBATOR

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
349 Kč
349 Kč
Anotace
Freddie Mercury je jméno, které zná celý svět. Frontman skupiny Queen, který se na podiu projevoval jako nespoutaný živel. Proslul specifickým hlasem, slavnými hity i extravagantním projevem a stylem oblékání. Za svůj nedlouhý život se nesmazatelně zapsal do světových dějin populární hudby. Selim Rauer, francouzský spisovatel a hudební publicista, se nezabývá jen jeho profesní dráhou, ale pokouší se objevit jeho osobnost. Jeho nejbližší jej považovali za jemného, plachého a laskavého člověka.
Freddie Mercury, vlastním jménem Farookh Bulsara, po rodičích indický Párs, se narodil na Zanzibaru. Rodiče věřili v proroka Zarathustru, jejich syn prožil nádherné dětství na bílých plážích ostrova a matka mu večer vyprávěla orientální pohádky. Rodiče jej posléze poslali do renomované internátní školy, postupně se odcizoval svému minulému životu a tehdy se z něho stal Freddie. Ve čtrnácti letech objevil tři věci, které předurčily jeho život, hudební talent, klavír a homosexualitu.
Jeho idolem byl Jimmy Hendrix, spolu se spolužáky Brianem Mayem a Rogerem Taylorem založili skupinu Queen a hned na druhé nahrávce se objevil jeden z jejich největších hitů – Bohemian Rhapsody. Od té doby Freddieho hvězda nepřestávala zářit.
Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Selim Rauer
Překladatel Petr Máj
Značka VOLVOX GLOBATOR
V prodeji od 02.10.2011
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15,5 x 21,0 x 1,5 cm
Hmotnost 0,43 kg
Vazba Pevná bez přebalu matná
Počet stran 350
Edice Evokace
ISBN 978-80-7207-819-6
EAN 9788072078196
Interní kód 0096749
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)