Gala Dalí

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788073595319
Gala teď už není jen múzou. Není jen ženou. Z Galy se konečně stal román.
Značka: Metafora

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
149 Kč
149 Kč
Anotace

"Bez lásky, bez Galy, bych nebyl Dalím. To je pravda, kterou nepřestanu křičet do světa, kterou nepřestanu žít. Je mou krví, mým kyslíkem."
- Salvador Dalí

Kým by byl geniální Salvador Dalí bez své životní lásky a múzy? Gala už není jen múza. Není pouze žena. Gala je konečně román.
Příběh nekonvenční ženy, která se v mládí vydala z rodného Ruska do Paříže, protože věřila ve svůj výjimečný osud i schopnost rozpoznat a rozvinout geniální talent muže vedle sebe. Vedl ji k tomu tarot, jehož výkladem se celý život řídila. I proto je román strukturovaný do 22 kapitol s názvy podle tarotových karet Velké arkány.
Ctižádostivá Elena Dimitrijevna Diakonovová, známá jako Gala Dalí, objevila po svatbě s budoucím avantgardním básníkem Paulem Éluardem kouzlo erotiky a sexu i to, že díky nim může druhého ovládat. Její ložnicí poté prošla dlouhá řada mužů, mimo jiné také německý expresionistický malíř Max Ernst. Lišili se od sebe jako noc a den, byli různého věku i původu, malíři, spisovatelé, šlechtici, plebejci, bohatí i chudí. Manželství pro ni bylo ze společenských i ekonomických důvodů nezbytné, na věrnosti nesešlo.
Ve chvíli, kdy potkala Salvadora Dalího, jednoho z budoucích velikánů moderního umění, okamžitě poznala, že její životní role je po jeho boku. Opustila muže a dceru a stala se nepostradatelnou inspirací a zásadním fenoménem při formování výjimečného umělce.

Informace o sortimentu
Podnázev Gala teď už není jen múzou. Není jen ženou. Z Galy se konečně stal román.
Druh sortimentu Kniha
Autor Cameron Domingo
Značka Metafora
V prodeji od 07.11.2017
Rok vydání 2017
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13,0 x 20,0 x 3,2 cm
Hmotnost 0,41 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 304
ISBN 978-80-7359-531-9
EAN 9788073595319
Interní kód 0242824
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@knihcentrum.cz)