Globální problémy světa v ekonomických souvislostech

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788074003264
Beckovy ekonomické učebnice
Značka: C.H.BECK

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Dostupnost: Poslední kusy
zobrazit dostupný počet ks
520 Kč
520 Kč
Anotace
Globální problémy mají zpravidla ekonomickou dimenzi a bezprostředně ovlivňují světové hospodářství. Svět čelí problémům chudoby a bídy při ekonomickém růstu, který rozdíly mezi chudobou a bohatstvím spíše ještě zvětšuje. Lidstvo se potýká s mnoha problémy ohrožujícími životní prostředí – rozšiřujícím se znečišťováním, globální změnou klimatu, ztrátou druhové rozmanitosti v přírodě, degradací půdy, vody a mořských zdrojů atd.
Lze konstatovat, že globální problémy jsou neoddělitelné od problémů lidského bohatství a ekonomického rozvoje všeobecně a že mnoho forem jeho současného rozvoje devastuje zdroje, na kterých budou lidský život a jeho kvalita dlouhodobě závislé.
Úkolem současné vědy je nejen identifikovat faktory globální diskontinuity, ale rozpoznat i valenci a evoluční gradaci jejich vzájemných vazeb a následně vypracovat pravděpodobné scénáře prognóz budoucnosti, které by umožnily vytvořit a realizovat účelnou globální strategii.
Jednotlivé kapitoly se zabývají základními okruhy globálních problémů. První okruh zahrnuje globální problémy intersociální, tj. například problém přestavby systému mezinárodních vztahů, problém nebezpečí válek, problém zaostalosti rozvojových zemí, chudoby, vnějšího zadlužení rozvojových zemí apod. Do druhé oblasti spadají problémy přírodně-sociální, tedy demografické, využívání přírodních zdrojů, ekologické a potravinové. Zvláštní pozornost je věnována také trvale udržitelnému rozvoji.

Kniha je určena široké odborné veřejnosti, včetně akademické, a rovněž studentům vysokých škol.
Informace o sortimentu
Podnázev Beckovy ekonomické učebnice
Druh sortimentu Kniha
Autor Mgr. Dušan Foltýn, prof. Ing. Vladimír Jeníček DrSc.
Značka C.H.BECK
V prodeji od 13.09.2010
Rok vydání 2010
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 16,5 x 24,5 x 2,2 cm
Hmotnost 0,57 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 352
Edice Beckovy ekonomické učebnice
ISBN 978-80-7400-326-4
EAN 9788074003264
Interní kód 0109529
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)