Hitler a jeho neznámí příbuzní

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788073623937
Značka: ALPRESS

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
249 Kč
249 Kč
Anotace
Adolf Hitler věnoval značně úsilí tomu, aby zamlžil svůj původ i problematické stránky rodokmenu a aby odstranil informace o nepohodlných příbuzných, to vše ve jménu takzvané rasové čistoty. A opravdu měl co skrývat. Řada poznatků o jeho rodině se zachovala v historických pramenech, ty však byly dlouho utajovány a dočkaly se zveřejnění až na konci dvacátého století. Mezi "rodinné tajemství" náležely původ a životní osudy Hitlerova otce Aloise i samo dětství Adolfa Hitlera nebo jeho vztah k matce, zamlžován byl jeho patologický poměr k neteři Geli i pozoruhodné životní peripetie Hitlerova nevlastního bratra Aloise i dvou Adolfových sester - nevlastní Angely a mladší vlastní sestry Pauly. Pro české čtenáře bude patrně úplnou novinkou historie Hitlerova synovce Wiliama Patrika, který ve snaze prakticky využít jméno Hitler nejprve neváhal svého prominentního strýce vydírat, ale pak se v průběhu druhé světové války stal aktivním bojovníkem proti nacismu.
Unikátní a dosud souhrně nepublikovaná fakta týkající se Hitlerovy rodinné anamnézy činí tuto knihu mezi mnohými publikacemi o jeho osobnosti a době zcela vyjímečnou.
Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Wolfgang Zdral
Značka ALPRESS
V prodeji od 22.05.2007
Rok vydání 2007
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13,5 x 21,0 x 2,0 cm
Hmotnost 0,34 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 220
EAN 9788073623937
Interní kód 0075888
Produktový manažer Veronika Lazecká (veronika.lazecka@knihcentrum.cz)