Kniha mrtvých

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788073811143
Stará egyptská hrobka, záhadné prokletí...
Značka: BB ART

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
249 Kč
249 Kč
Anotace
Kniha mrtvých, thriller s fantaskními prvky, z dílny autorské dvojice Douglas Preston a Lincoln Child je případem zvláštního agenta Aloysiuse Pendergasta. Nechybí zneklidňující úmrtí, mystické záhady a intelektuální souboje geniálního detektiva s neméně inteligentním zločincem.
Role ústředního padoucha je svěřena Pendergastovu psychopatickému bratru Diogenovi. Touží spáchat dokonalý zločin a ideální prostor nachází v prostředí New Yorského Přírodopisného muzea.
Muzeum se pod ekonomickým tlakem rozhodlo k poněkud kontroverzní akci. Aby přilákali návštěvníky, hodlá vedení zpřístupnit starou egyptskou hrobku, která se nachází ve sklepních prostorách muzea. Historie Senefovy hrobky je více než pohnutá, Britové ji ukradli prohrávající Napoleonské armádě, posléze prodali podnikateli Willu Spraggovi a nakonec našla místo v New Yorku. Řada děsivých událostí a tajemných úmrtí ji provázela celou cestu Evropou i Amerikou. Vědci v Přírodopisném muzeu se pověstem vysmívali, ale po řadě bizarních nehod často končících smrtí, nechali hrobku zazdít. Z technických důvodů, samozřejmě, kletba je slovo, které nepatří do slovníku solidního vědeckého pracovníka.
Nora Kellyová, archeoložka pracující v muzeu, vede do sklepení svou první výpravu návštěvníků. Ale s odkrytím náhrobního kamene se kletba uvolní a lidé začnou znovu umírat. Nebo se jedná o ďábelský plán žijícího člověka? Má ve zločinech prsty Diogenes nebo někdo další?
Děj románu navazuje na předchozí knihy Douglse Prestona a Lincolna Childa Pekelná síra a Tanec smrti.
Informace o sortimentu
Podnázev Stará egyptská hrobka, záhadné prokletí...
Název v originále The Book of the Dead
Druh sortimentu Kniha
Autor Douglas Preston, Lincoln Child
Značka BB ART
V prodeji od 09.10.2007
Rok vydání 2007
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 16,0 x 24,0 x 3,5 cm
Hmotnost 0,75 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 398
ISBN 80-7381-114-6
EAN 9788073811143
Interní kód 0076047
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)