Kyberkriminalita

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075527585
Značka: Wolters Kluwer

Titul je skladem u nakladatele. Expedujeme do dvou pracovních dnů po dodání na náš sklad.

Dostupnost: Na vyžádání
250 Kč
Anotace

V předkládané monografii autor syntetizoval výsledky svého více než desetiletého sledování nových forem výskytu kriminality spojené s výpočetní technikou, internetem a novými službami informační společnosti. S technologickými novinkami v oblasti informační a komunikační technologie se objevují stále nové možnosti, jak tyto nové technologie využívat, ale i zneužívat. Amatérské hackery vystřídal organizovaný zločin, který sleduje především majetkový prospěch. Autor přitom dovozuje, že podobné změny mají spíše evoluční charakter.
Kniha se kyberkriminalitou zabývá z trestněprávního a kriminologického pohledu. Použitý přístup zahrnuje řadu výkladů tohoto jevu v sociologických termínech a kriminálněpolitické úvahy, které reflektují legislativní řešení přijatá mj. v aktech EU a Rady Evropy. Akty pozitivního práva jsou tak zpravidla prezentovány jako příklady možných trestněprávních ohlasů na vybraný problém a díky tomu je kniha v mnoha ohledech nadčasová.

Aleš Završnik je mimořádným profesorem Institutu kriminologie při Právnické fakultě v Lublani a docentem na Právnické fakultě Univerzity v Lublani. V rámci své rozsáhlé výzkumné a publikační činnosti se věnuje kyberzločinu, právu v oblasti IT, sledování, regulaci kriminality a technologiím. Zabývá se také etickými analýzami různých projektů v oblasti bezpečnosti a ICT.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Aleš Završnik
Značka Wolters Kluwer
V prodeji od 23.06.2017
Rok vydání 2017
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,5 x 21,0 x 1,0 cm
Hmotnost 0,19 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 148
Edice Právní monografie
ISBN 978-80-7552-758-5
EAN 9788075527585
Interní kód 0237860
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)