Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Leonardo da Vinci

9788074510229 EAN
0111669Kód:
9788074510229EAN:
978-80-7451-022-9ISBN:

Ottovo nakladatelství

Výrobce:
RozebránoDostupnost:
499  / ksBěžně s DPH:
249  / ksCena s DPH:
Ušetříte: 250  / ks (50,1%)
Leonardo da Vinci

Popis: Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci

Kniha Leonardo da Vinci přibližuje da Vinciho tajné dopisy a deníky šifrované zrcadlovým písmem, okouzlující náčrty vynálezů, jimiž předběhl svou dobu, a reprodukce nejslavněších obrazů.


Leonardo da Vinci byl všestrannou renesanční osobností. Stal se jedinečným malířem, sochařem, architektem, přírodovědcem, hudebníkem a spisovatelem...
Leonardo da Vinci byl nemanželským synem notáře Sera Piera a venkovanky Catariny. Otec jej ale uznal za vlastního a zajistil mu všeobecné vzdělání. O jeho dětství se bohužel nedochovaly žádné zápisy, a tak se o jeho mladických letech můžeme jen polemizovat. O mladém Leonardu da Vincim se ví jen tolik, že byl příjemného vzhledu a tak silný, že mohl ohýbat železné pruty.

celou knížku Vzpomínka Do této doby odkazuje i sen o jestřábovi, který měl napadnout Leonarda v kolébce, a jemuž věnoval z dětství Leonarda da Vinci zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud.

Dalším pravděpodobným příběhem z dětstvi je příhoda s kusem hrubého prkna, které dal jakýsi kupec Leonardovu otci, aby naň vymaloval třebas srdce. Leonardo však odmítl tuto trivialitu a údajně jej vyšperkoval dokonalými zobrazeními mýtických oblud, jichž se všichni báli. Ser Piero pak s velkým výtěžkem prodal tuto malbu židovi a původnímu kupci dal pouťovou kresbu srdce, čehož si ten chudák ani nevšiml... 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

 

JavaScript musí být povolen