Lid versus demokracie

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788072604203
Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit
Značka: Prostor

Zboží máme skladem na centrálním skladě. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Dostupnost: Poslední kusy
zobrazit dostupný počet ks
397 Kč
397 Kč
Anotace

Autoritářští populisté po celém světě, od Indie po Turecko a od Polska po Spojené státy, rozšiřují postupně svou moc. Výsledkem tohoto procesu je podle autora ohrožení demokracie.

Dvě základní složky liberální demokracie – osobnostní práva a vůle lidu – spolu vedou válku. Jak v politice vzrůstá úloha peněz, zatímco naléhavé záležitosti jsou smetávány ze stolu, zakořenil postupně systém „práv bez demokracie“. Populisté, kteří se proti tomu ohrazují, tvrdí, že chtějí vrátit moc zpět do rukou lidu. Ve skutečnosti ale vytvářejí něco stejně nefunkčního – „demokracii bez práv“.

Důsledkem je klesající důvěra v politiku. Občané se rozcházejí s politickým uspořádáním, demokracie uvadá. Mounk na základě původních výzkumů a barvitě popsaných událostí identifikoval tři klíčové příčiny voličské nespokojenosti: stagnující životní úroveň, strach z mnohonárodnostní demokracie a rostoucí vliv sociálních médií. Aby zvrátili tento trend, musejí politici schválit zásadní reformy, které budou přinášet prospěch většině, ne jen několika málo jedincům.

Lid versus demokracie je první kniha, která jde dál než k pouhému popisu nárůstu populismu. Jinak řečeno je v ní obojí; nejen jak jsme k takovému stavu věcí dospěli, ale hlavně co musíme nyní udělat. Těm, kteří se odmítají jen tak vzdát, Mounk vzkazuje: Tohle může být naše poslední šance na záchranu demokracie!

Informace o sortimentu
Podnázev Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit
Název v originále The People vs. Democracy: Why Our Freedom Is in Danger and How to Save It
Druh sortimentu Kniha
Autor Yascha Mounk
Značka Prostor
V prodeji od 23.05.2019
Rok vydání 2019
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,3 x 22,2 x 3,5 cm
Hmotnost 0,48 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 384
Edice Globus
ISBN 978-80-7260-420-3
EAN 9788072604203
Interní kód 0294075
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)