Makroekonomická analýza

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788086131924
Značka: LINDE

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
832 Kč
707 Kč
832 Kč
707 Kč
Anotace
Učebnice makroekonomické analýzy má poskytnout studentům ucelený pohled na ekonomický vývoj zemí a prohloubit jejich schopnost odborně posuzovat a hodnotit vývoj ekonomických procesů jednotlivých ekonomik na základě teoretických konceptů a statistických dat. Vychází ze systému národního účetnictví a soustřeďuje se na analýzu základních oblastí národního hospodářství, jako je výroba, rozdělování, spotřeba, veřejné finance, trh práce, ceny, investice či zahraniční obchod. Věnuje se skutečnému hospodářskému vývoji a opírá se o fakta, která se snaží vysvětlit, aby následně mohla formulovat doporučení pro hospodářskou politiku. Běžné sledování hospo¬dářského vývoje doma i ve světě patří k základním povinnostem ekonoma. Značné změny ve vývoji národní a světové ekonomiky v době globalizace tuto potřebu jen podtrhují. Nicméně soustavnější práce s empi¬rickými údaji, jejich hodnocení a chápání hospodářského vývo¬je v jeho souvislostech vnitřních i vnějších, v jeho histo¬rické i prostorové dimenzi, vyžaduje již specifické odborné znalosti i praktické zkušenosti. Obsahem publikace je metodologie makroekono¬mických analýz, práce s empirickými údaji a jejich hodnocení. Text kromě nezbytných metodologických a technických aspektů makroekonomické analýzy věnuje pozornost dlouhodobým vývojovým tendencím i aktuálním problémům našeho a světového ekonomického vývoje. Prováděná mezinárodní srovnání se soustřeďují na země Evropské unie, za něž existují srovnatelné údaje.
Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Ing. Eva Zamrazilová CSc., Ing. Marek Rojíček PhD., Ing. Růžena Vintrová DrSc., Ing. Václav Žďárek MSc., Prof. Ing. Vojtěch Spěváček DrSc.
Značka LINDE
V prodeji od 09.11.2012
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,5 x 20,6 x 3,0 cm
Hmotnost 0,70 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 640
Edice Učebnice
ISBN 978-80-86131-92-4
EAN 9788086131924
Interní kód 0134254
Produktový manažer Martina Křístková (martina.kristkova@knihcentrum.cz)