Marnotratná královna

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788073848279
Francouzská revoluce 3
Značka: BARONET

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
329 Kč
329 Kč
Anotace

Marnotratná královna je román o Marii Antoinettě, který napsala Jean Plaidy. Vypráví příběh ženy, která byla odsuzována pro svůj rozmařilý život a obrovské výdaje, ze svého vlastního pohledu.

Marii Antoinettě se přisuzuje rozmařilost, rozhazovačnost a necitelnost s utrpením ostatních. Přisuzují se jí výroky, které nikdy neřekla ("Ať jedí koláče!") a činy, které nikdy neudělala. Jako by ti, kdo se schovávali za revoluci, potřebovali obětního beránka, kterého by mohli obvinit ze všeho zla. A tak se ti, kdo ničím nebyli, stali vším a oběti byly popraveny za účasti nemyslícího, ale o to víc jásajícího davu. Jak to bylo doopravdy?

Marnotratná královna vyrůstala pod přísným dohledem své matky, královny Marie Terezie. V patnácti letech byla v nepřítomnosti provdána za francouzského dauphina a poté převezena do Francie. Na hranicích byla svlečena do naha, aby odhodila vše, co nebylo francouzské a nesměla si nechat ani oblibeného psa. Pak byla dovezena jako cenná komodita do Paříže a představena impotentnímu manželovi. A tak začal její život na francouzském dvoře plném intrik, závisti a nenávisti, mocenských bojů a lží. Chtěla si v tom všem najít prostor pro sebe a chtěla žít a užívat života. Jen cena, kterou nakonec zaplatila, byla možná příliš vysoká...

Historický román Marnotratná královna nabízí KNIHCENTRUM.CZ

Informace o sortimentu
Podnázev Francouzská revoluce 3
Druh sortimentu Kniha
Autor Jean Plaidy
Značka BARONET
V prodeji od 05.03.2014
Rok vydání 2014
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13,2 x 20,2 x 3,0 cm
Hmotnost 0,38 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 432
ISBN 978-80-7384-827-9
EAN 9788073848279
Interní kód 0159840
Produktový manažer Jana Matějová (jana.matejova@knihcentrum.cz)