Mizející Ladak

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788072523344
Útržky z malého Tibetu aneb po šedesátce mě doma nic neudrží
Značka: PRÁH

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
299 Kč
254 Kč
299 Kč
254 Kč
Anotace
Kniha Mizející Ladak, kterou napsala Jitka Kulhánková, je více než jen cestopisný deník. Poučná kniha, která může být rovněž návodem k aktivnímu a radostnému stárnutí.

Čtyři kamarádky - ve věku, kterému se říká zralý - se vydaly na cestu do Ladaku - Malého Tibetu, ležícího v podhůří Himálaje. Cestovaly k bájné řece Indus, do velehor s ledovcovými vrcholky osmitisícovek i za drsnou přírodou v podhůří, za buddhistickými mnichy a jejich kláštery. Snažily se pochopit tamější tradice, kulturu, filozofii.

Tato kniha není jen zprostředkováním myšlenek buddhismu a přiblížením himálajské přírody. Její autorka Jitka Kulhánková propojuje historické, kulturní a náboženské exkurzy s výpravami za obyčejnými lidmi, popisuje setkání s rolníky, s dětmi žijícími a vychovávanými v klášterech, obdivuje ženy, které perou prádlo v bahnitých řekách...

Cestovní deník napěchovaný dojmy a osobními zážitky, autorka doplňuje "ladackými útržky", které přibližují historii, kulturu a geografii Ladaku. Tyto pasáže evokují i útržky Buddhových kázání pod širým nebem, které vítr roznáší do celého světa a které jako by povlávaly v podobě barevných praporků lungta nad krajinou.

Kniha může být i užitečným pomocníkem na cestách dalším poutníkům, kteří se do Ladaku teprve chystají, a nabízí možnost porovnat vlastní zkušenosti a zážitky těm, kteří už po Malém Tibetu cestovali.

Informace o sortimentu
Podnázev Útržky z malého Tibetu aneb po šedesátce mě doma nic neudrží
Druh sortimentu Kniha
Autor Jitka Kulhánková
Značka PRÁH
V prodeji od 05.09.2011
Rok vydání 2011
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15,0 x 21,5 x 1,5 cm
Hmotnost 0,42 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 232
ISBN 978-80-7252-334-4
EAN 9788072523344
Interní kód 0120301
Produktový manažer Jana Knopová (jana.knopova@knihcentrum.cz)