Můj život s úzkostí

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788074381232
Strach, děs, naděje a hledání vnitřního klidu
Značka: Dybbuk

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
359 Kč
359 Kč
Anotace

Autobiografická kniha amerického žurnalisty Scotta Stossela je upřímnou a nic neskrývající zpovědí života s úzkostnou poruchou. Její autor, úspěšný novinář, ve svém nitru skrývá každodenní boj s mnoha fobiemi, jako je emetofobie (strach ze zvracení), astenofobie (strach ze ztráty vědomí), glossofobie (strach z mluvení na veřejnosti) či agorafobie a klaustrofobie, a s neracionálními strachy a obavami, které jej ochromují a velmi mu ztěžují život.

Aby porozuměl tomu, co je s ním "špatně", volí přístup značně zeširoka, počínaje starověkými názory na nemoci a léčebné postupy, přes Freuda až po vlastní zkušenosti s psychology a psychiatry a jimi předepisovanými léky. Autor promýšlí i rodinnou anamnézu a paralely s vlastními příbuznými, roli dědičnosti a prostředí. Nakonec se však se svými démony smiřuje, neboť na své pouti k vlastnímu vyléčení objevil mnohé klady, které mu jeho stav poskytuje a bez nichž si nedovede představit život.

Tento průzkum vlastní duše je protkán i řadou směšných až absurdních příběhů, které v souvislosti se svými fobiemi Stossel zažil. Například když dostane záchvat průjmu mezi rekreující se rodinou Kennedyů v hotelu hlídaném tajnými agenty, či když získá zkušenost s takzvanou expoziční terapií, kdy je pacient trpící emetofobií a astenofobií nucen hovořit před imaginárním publikem, s televizí v zádech ve smyčce přehrávající záběry zvracejících lidí.

Informace o sortimentu
Podnázev Strach, děs, naděje a hledání vnitřního klidu
Název v originále Age of Anxiety
Druh sortimentu Kniha
Autor Scott Stossel
Překladatel Helena Čížková
Značka Dybbuk
V prodeji od 11.09.2017
Rok vydání 2015
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15,5 x 23,7 x 4,5 cm
Hmotnost 0,76 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 440
Poslední dotisk 09/2017
ISBN 978-80-7438-123-2
EAN 9788074381232
Interní kód 0243896
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)