Pravděpodobnostní modely manažerskýh úloh

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788020017048
Značka: Academia

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
125 Kč
125 Kč
Anotace

Kniha představuje matematické modely některých manažerských úloh, u kterých jsou respektovány náhodné vlivy, a s nimiž se manažeři setkávají při rozhodování na různých úrovních v podnicích i organizacích. Kniha se snaží pokrýt tři důležité okruhy úloh - rozhodovací úlohy z teorie firmy, marketingu a financí, které využívají Markovovy řetězce, dále úlohy hromadné obsluhy a konečně teorii zásob.

V prvním dílu je nejprve stručně představen přehled matematických modelů v ekonomii a základní pojmy teorie systémů, tj. Markovovy řetězce a jejich aplikace v teorii firmy, marketingu, financích i spolehlivosti, a dále systémy hromadné obsluhy. Příklady jsou dovedeny až do numerických výsledků a slouží k objasnění popsaných metod. V textu jsou i jednoduché a ilustrační programy Java pro numerické výpočty modelů systémů hromadné obsluhy.

Kniha je použitelná jako vysokoškolská učebnice především na ekonomických fakultách, ale i na technických fakultách s ekonomickým zaměřením.

Následovat bude druhý díl nazvaný Pravděpodobnostní modely manažerských úloh - Teorie zásob.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Ladislav Lukáš
Značka Academia
Pořadí vydání 1. vydání
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 134
ISBN 978-80-200-1704-8
EAN 9788020017048
Interní kód 0096675
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)