Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788087212172
Značka: Leges

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
340 Kč
289 Kč
340 Kč
289 Kč
Anotace
Publikace reaguje na rostoucí rozsah a význam mezinárodní silniční nákladní dopravy.
Samotnému výkladu předchází 10 doporučení z právní praxe, jejichž podrobné vysvětlení následuje v jednotlivých kapitolách publikace.

Kniha je koncipována s ohledem na praktické potřeby mezinárodních dopravců a zasilatelů tak, že čtenáře seznamuje s právní úpravou mezinárodní kamionáže podle jejího praktického, logického průběhu. Úvodem je proto pojednáno o přepravní a zasílatelské smlouvě, způsobech jejich uzavírání atd., dále pak o obsahových náležitostech nejdůležitějšího přepravního dokladu – CMR-nákladního listu, o právních aspektech nakládky zboží, o právním režimu překážek při přepravě a vydání zásilky, jednotlivých druzích odpovědnosti dopravce a rozsahu jeho náhradové povinnosti, jakož i o sporech z mezinárodní dopravy.

Publikace zohledňuje aktuální rozhodovací praxi soudů v zemích Evropské unie při aplikaci stěžejního pramene mezinárodního přepravního práva v silniční nákladní dopravě – Úmluvy CMR. Obsahově se opírá o komplexní a nepochybně nejlepší zahraniční komentáře k Úmluvě CMR, zohledňuje právní prostředí České republiky a zohledňuje autorovy bohaté zkušenosti z advokátní praxe.

Základní znalost přepravního práva je nezbytným předpokladem pro úspěšné podnikání v tomto oboru. Kniha je však určena nejen pro podnikatele v oboru mezinárodní silniční nákladní dopravy a zasílatelství a management dopravních a spedičních firem, ale i pro praktické právníky, kteří poskytují právní pomoc v této oblasti, a rovněž pro pracovníky pojišťoven a samostatné likvidátory pojistných událostí.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Jiří Krofta
Značka Leges
V prodeji od 09.09.2011
Rok vydání 2009
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,5 x 20,5 x 1,2 cm
Hmotnost 0,36 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 240
Edice Praktik
ISBN 978-80-87212-17-2
EAN 9788087212172
Interní kód 0120036
Produktový manažer Martina Křístková (martina.kristkova@knihcentrum.cz)