Princezna Alžběta

Pevná s přebalem matná
EAN:9788074610240
Značka: BB ART

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
298 Kč
298 Kč
Anotace

Anglie po roce 1536 – sídlo nejskvělejšího královského dvora v britských dějinách. Pod nablýskaným povrchem však číhá zrada. Alžběta je dcerou Jindřicha VIII., jednoho z nejmocnějších králů, jaké kdy Anglie měla. Je dědičkou trůnu, ale to vše se jako mávnutím kouzelného proutku změní, když dá Jindřich popravit pro zradu její matku Annu Boleynovou, kterou ještě přednedávnem tolik miloval. Alžběta je prohlášena za nemanželskou, stává se pouhou loutkou v peripetiích mocenské politiky tudorovské doby a přežít smrtonosné pasti a nástrahy této kruté doby jí pomáhá jen její důvtip a mimořádná inteligence. Alžběta je ale odhodlána přežít, postavit se těm, kteří ji chtěji zničit anebo jí využít pro své vlastní cíle, a vymoci si zpět své právo na důstojné postavení i anglický trůn.

Alžběta je dcerou Jindřicha VIII, nejmocnějšího krále v anglických dějinách. Je předurčena k nástupu na trůn a lidé se jí klanějí jako králově dědičce, ale to vše se změní, když je její matka Anna Boleyonvá – Jindřichova velká láska a pošetilost – popravena pro nevěru. Holčička je vyděděna, prohlášena za nemanželskou a napříště už musí spoléhat jen na vlastní důvtip, aby vůbec přežila v temných vírech doby, kdy starý věk končí a nový teprve začíná, kdy Evropou i Anglií zmítá velký náboženský konflikt mezi katolictvím a protestantismem a Anglie v něm stejně jako celá Evropa teprve hledá vlastní tvář. Alžběta se po otcově smrti stává bezmocnou hříčkou unášenou dravými proudy bezohledné mocenské politiky tudorovského dvora a je svědkem i obětí jejích zvratů od protestantské regentské vlády mladičkého Eduarda VI., svého bratra, až po nelítostnou katolickou restauraci Marie Krvavé, své sestry, za jejíž vlády se dokonce na krátký čas ocitá uvězněna v Toweru a hrozí jí smrt. Bojuje o holý život a přelstít ty, kdo usilují o její zničení nebo ji chtějí využít jako loutku pro své vlastní zrádné cíle, jí pomůže jen její nevšední inteligence. Z malé, hloubavé a předčasně vyspělé dívenky, jejíž osud je plný tragických zvratů, se nakonec stává nejslavnější anglická královna. To už je ale jiný příběh.

Informace o sortimentu
Název v originále The Lady Elizabeth
Druh sortimentu Kniha
Autor Alison Weirová
Značka BB ART
V prodeji od 18.11.2011
Rok vydání 2011
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15,5 x 21,0 x 4,5 cm
Hmotnost 0,68 kg
Vazba Pevná s přebalem matná
Počet stran neuvedeno
ISBN 978-80-7461-024-0
EAN 9788074610240
Interní kód 0119587
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)