Problémy implementace Statutu Mezinárodního strestního soudu do právního řádu

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788071799115
Česká národní skupina Mezinárodní společnosti pro trestní právo
Značka: C.H.BECK

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
330 Kč
330 Kč
Anotace
Česká národní skupina Mezinárodní společnosti pro trestní právo (L´Association Internationale de Droit Pénal - AIDP) uspořádala dne 8. června 2004 v Praze, v prostorách Právnické fakulty Univerzity Karlovy, odborný seminář k tématu "Problémy implementace Statutu Mezinárodního trestního soudu do právního řádu".
Poté, co byl podepsán Římský statut Mezinárodního trestního soudu, řada signatářských států jakoby ochabla ve svém úsilí o jeho neméně úspěšnou ratifikaci. To může být způsobeno mj. i tím, že praktické právní (a zejména ústavní) problémy začlenění hmotněprávních a procesních ustanovení Statutu Mezinárodního trestního soudu do právních řádů jednotlivých zemí vyvolávají odbornou diskusi, polemiku či pochybnosti. Česká národní skupina AIDP proto oslovila přední akademické pracovníky i představitele exekutivy, aby k tomuto tématu vystoupili s referáty k jednotlivým aspektům, podmiňujícím úspěch ratifikační procedury i v České republice. Nakladatelství C. H. Beck vydalo sborník jednotlivých referátů, které byly na tomto semináři předneseny.

"Historie a charakter Mezinárodního trestního soudu"
prof. JUDr. Pavel Šturma, DrSc. vedoucí katedry mezinárodního práva PF UK
Informace o sortimentu
Podnázev Česká národní skupina Mezinárodní společnosti pro trestní právo
Druh sortimentu Kniha
Značka C.H.BECK
V prodeji od 06.10.2009
Rok vydání 2004
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,0 x 20,5 x 0,2 cm
Hmotnost 0,19 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 98
ISBN 80-7179-911-4
EAN 9788071799115
Interní kód 0099794
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)