Psaní a prezentace odborných textů

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075023407
Značka: Leges

Zboží máme skladem na centrálním skladě. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Dostupnost: Poslední kusy
zobrazit dostupný počet ks
280 Kč
280 Kč
Anotace

Publikace seznamuje s formálními i obsahovými požadavky pro psaní bakalářských, diplomových, doktorských a jiných kvalifikačních prací, stejně jako odborných článků.

Po vymezení vědeckých metod uvádí charakteristiku vědecké statě, popisuje citační normu a možné zdroje dat a ukazatelů pro tvorbu odborných textů.

Kniha upozorňuje na pravopisná pravidla, v nichž se nejčastěji chybuje, jako jsou zkratky, či interpunkční znaménka. Poradí také, jak do textu správně začlenit graf či obrázek.

Zvláštní část je věnována specifikům psaní odborných právních textů, jakými jsou zejména právní jazyk a odborná terminologie, právní argumentace a interpretace práva.

Dále publikace čtenáře seznamuje s možnostmi publikování v odborných časopisech a s hodnocením výzkumu a vývoje v České republice.

Kniha rovněž přináší praktické rady pro komunikaci (verbální, neverbální) a úspěšnou prezentaci výsledků odborné práce formou veřejného vystoupení.

Další kapitola se zabývá etikou jako neopominutelnou součástí vědecké činnosti.

Ke komplexnosti publikace přispívají i přílohy, v nichž čtenář nalezne mj. výňatky z autorského zákona a legislativních pravidel vlády, číselníky vědních oborů dle RIV či klasifikaci JEL.

Příručka je cennou pomůckou pro všechny autory odborných textů, zejména pro studenty na všech stupních vysokoškolského vzdělávání a jejich pedagogy.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Jan Široký
Značka Leges
V prodeji od 30.04.2019
Rok vydání 2019
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,9 x 20,9 x 1,4 cm
Hmotnost 0,26 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 200
Edice Praktik
ISBN 978-80-7502-340-7
EAN 9788075023407
Interní kód 0295009
Produktový manažer Veronika Lazecká (veronika.lazecka@knihcentrum.cz)