Reálné a finanční investice

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788074004360
Značka: C.H.BECK

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
490 Kč
490 Kč
Anotace

Investování jako proces zhodnocování kapitálu je obecně znám. Žádná ekonomika však nemůže dlouhodobě zajistit úspěch investování, aniž by byly vytvářeny nové hodnoty, a to jak v podobě fyzické, tak v podobě služeb. Současná doba se však vyznačuje procesy, které jsou označeny za investování, ale ve skutečnosti se jedná o přesouvání fiktivních, ničím nekrytých peněžních prostředků. Ekonomiky potřebují systémová řešení, která musí zajistit stabilní, dlouhodobý růst na bázi zvyšování výkonnosti a konkurenceschopnosti.
V případě podniků hovoříme o investiční strategii, která by měla dát odpověď na otázky: Co vyrábět? Kdo to koupí? Jaká je návratnost vložených prostředků?

Text je rozdělen do 9 kapitol: Makroekonomické a podnikové pojetí investic, Základy investiční teorie, Investiční rozhodování podniku, Hodnocení efektivnosti investičních projektů, Riziko investování, Financování investičních projektů, Finanční investování, Finanční trhy v procesu tvorby zdrojů a Finanční investice do ochrany proti riziku.
Pozornost je zaměřena především na investiční rozhodování podniku a na hodnocení ekonomické efektivnosti investičních projektů. Je pojednáno o ceně kapitálu, kritériích výběru investičních projektů, výpočtech návratnosti investovaných prostředků a také o kvantifikaci možných rizik, která s sebou současný proces globalizace přináší.
Kniha je určena především managementům podniků (zejména CEO a finančním ředitelům, kteří rozhodují o realizaci investičních projektů podniku), dále studentům vysokých škol ekonomického zaměření a studentům MBA.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Jiří Polách, Jiří Polách jr., Josef Drábek, Martina Merková
Značka C.H.BECK
V prodeji od 26.10.2012
Rok vydání 2012
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 16,5 x 24,0 x 1,5 cm
Hmotnost 0,46 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 264
Edice Beckova edice ekonomie
ISBN 978-80-7400-436-0
EAN 9788074004360
Interní kód 0133424
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)