Rovnost a diskriminace + CD ROM

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788071795841
Značka: C.H.BECK

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
380 Kč
380 Kč
Anotace
Ústavní imperativ rovnosti a zákaz diskriminace jsou základní stavební kameny moderních právních řádů. Vyčlenit jednotlivce či skupinu jednotlivců na základě určitých znaků, typicky osobních charakteristik mimo kontrolu jednotlivce, a na jejich základě zhoršit jejich právní postavení se může zdát zlovolným porušením základů právního státu a lidské důstojnosti. Na druhou stranu je ale celý právní řád postaven na vyčleňování, klasifikacích, kategoriích a odlišném zacházení pro různé subjekty. Kde jsou hranice mezi běžnou klasifikací a nezákonnou diskriminací? Co je s čím vůbec srovnatelné? Kdy a z jakých důvodů je diskriminace ospravedlnitelná? Jak ji dokazovat? Je zákazem diskriminace vázána pouze veřejná moc, nebo i fyzické a právnické osoby? Jaká úloha přísluší moci soudní? Na tyto a další otázky se snaží odpovědět na českém trhu první a ojedinělá publikace komplexně se zabývající problematikou diskriminace. Publikace je interaktivní studijní příručkou. Její přístup je srovnávací a kontextuální. Hlavní část její tištěné podoby je souvislým výkladem k jednotlivým otázkám rovnosti a zákazu diskriminace.
Úvodní část se zabývá obecným popisem rovnosti, diskriminace a otázkám procesním. Druhá část zachycuje vnímání zákazu diskriminace v právu ES, v judikatuře ESLP, judikatuře ÚS ČR a českých obecných soudů. Třetí část obsahuje průřezové studie k otázkám diskriminace ze třech ?typických? diskriminačních důvodů: pohlaví, sexuální orientace a náboženského přesvědčení. Tištěná část publikace obsahuje dále unikátní sbírku anotací nejdůležitější mezinárodní, evropské a srovnávací judikatury k zákazu diskriminace a případové studie. Součástí publikace je CD disk obsahující plné texty veškeré anotované judikatury a prezentace vybraných kapitol publikace.
Publikace představuje úvod do v Česku v podstatě neznámé problematiky a náměty k dalšímu samostudiu. Jako taková se hodí nejen pro všechny právníky, kteří se budou s problematikou zákazu diskriminace setkávat (soudci, advokáti, státní správa, pracovníci nevládních organizací), ale také pro neprávníky (kupř. sociální pracovníky, širší státní správu apod.).
Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Michal Bobek, Pavla Boučková, Zdeněk Kühn
Značka C.H.BECK
V prodeji od 06.10.2009
Rok vydání 2007
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,5 x 21,0 x 2,5 cm
Hmotnost 0,60 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 472
Edice Beckova edice ABC
ISBN 978-80-7179-584-1
EAN 9788071795841
Interní kód 0099789
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)