Rozpravy o tantře

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788027103805
Duchovní základy i praktická cesta
Značka: GRADA

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
249 Kč
249 Kč
Anotace

Výraz tantra je v tzv. západním světě dnes hodně znám a bývá skloňován ve všech pádech. Hlavně díky senzacechtivým novinářům lidé získali představu, že jde o jakýsi neuvěřitelný, nadlidský či až božský sex. Zpětným odrazem se toto „poznání“ vrátilo do Indie a mnozí duchovní učitelé, přestože je Indie zemí velmi puritánskou, začali zájemcům nejen z řád turistů tantru nesprávně vykládat jako starobylou nauku o sexu. Obzvláště na několika místech, kde se zachovaly tzv. erotické chrámy. Ve skutečnosti jsou tyto chrámy zasvěceny něčemu zcela jinému než erotice.

Pokud se nejedná v tantře o žádný sex, proč se tedy v souvislosti s tantrou mluví pouze o něm? Vždy, když se něco vytrhne z kontextu a nesprávně interpretuje a vše podstatné je opomenuto, vznikne nedorozumění.

Tantra je duchovní cesta čili nauka vedoucí k osvícení. Abychom ji tedy mohli pochopit, musíme poznat vše, co se v její teorii a praxi užívá a také vědět, co znamená osvícení a mít touhu jej dosáhnout. Od počátku totiž nejde o nic snadného, ač by to tak podle článků v časopisech mohlo vypadat, nýbrž o velmi náročnou disciplínu, a to po všech stránkách, jaké si dovedeme představit. Tantra je totiž to, čemu se dnes říká celostní neboli holistická cesta.

Informace o sortimentu
Podnázev Duchovní základy i praktická cesta
Druh sortimentu Kniha
Autor Jiří Mazánek
Značka GRADA
V prodeji od 26.06.2017
Rok vydání 2017
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14,5 x 20,5 x 1,5 cm
Hmotnost 0,28 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 208
ISBN 978-80-271-0380-5
EAN 9788027103805
Interní kód 0238185
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@knihcentrum.cz)