Strukturální politika Evropské unie

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788074001116
Značka: C.H.BECK

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
520 Kč
520 Kč
Anotace
Publikace z "BECKOVY EDICE EKONOMIE" obsahuje :

* Podstata a význam strukturální politiky
* Vznik a vývoj regionální strukturální politiky
* Cíle regionální politiky
* Zásady ( principy ) intervence
* Strukturální fondy
* Iniciativy Společenství
* Financování strukturální politiky EU

Publikace přibližuje jednu z nejvýznamnějších evropských politik, tzv. strukturální politiku. Od samého počátku vzniku této politiky je její význam nezpochybnitelný, neboť její intervence mají jak ekonomické, tak sociální dopady.
V průběhu své existence doznala tato politika řadu změn – od podpory ohrožených nebo problémových sektorů, kdy hlavním cílem bylo tyto sektory stabilizovat a eliminovat negativní dopady ne sektorovou zaměstnanost, se postupně stala dominantní širší, tj. regionální dimenze. V současné době je hlavním cílem strukturální politiky zejména ekonomická stabilita, snížení nezaměstnanosti a hospodářský rozvoj těch regionů členských zemí, které mají hospodářské potíže způsobené jednak specifickou polohou, ale i nedostatečným využíváním rozvojového potenciálu. Strukturální (regionální) politika je tedy významným nástrojem konvergence.
Text je rozdělen do 10 kapitol (Podstata a význam strukturální politiky, Vznik a vývoj regionální strukturální politiky, Cíle regionální politiky, Zásady (principy) intervence, Klasifikace územních statistických jednotek, Strukturální fondy, Strukturální politika rozvoje venkova a Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova, Fond soudržnosti, Iniciativy Společenství, Financování strukturální politiky EU).

Kniha obsahuje bohatý seznam související literatury a rejstřík.
Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Ivana Boháčková, Magdalena Hrabánková
Značka C.H.BECK
V prodeji od 06.10.2009
Rok vydání 2009
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 17,0 x 24,0 x 1,0 cm
Hmotnost 0,35 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 188
Edice Beckova edice ekonomie
Poslední dotisk 11/2017
ISBN 978-80-7400-111-6
EAN 9788074001116
Interní kód 0099723
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)