Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Sušené krásky ve vašem interiéru

22.09.2017
Uvažujete, jak si uchovat krásu květin po celý rok a udělat si z nich trvanlivou ozdobu obydlí? Nyní je ten správný čas vyrazit na obhlídku a připravit si svazky zajímavých květin na sušení. Materiál můžete nastříhat ve vlastní zahrádce, ale hotové poklady najdete ve volné přírodě – na mezích, loukách nebo v lese.

 
Sušené dekorace rozhodně nevyšly z módy – vypadají efektně i v moderních interiérech nebo na domovních dveřích. Z materiálu, který si nyní připravíte, si později můžete vlastnoručně vyrobit stylový věnec nebo květiny jenom úplně jednoduše vložit do ozdobné vázy (pozor, ta je velmi důležitá, protože když se ke květinám rozměrově nebo barevně nehodí, může celkový dojem pokazit).

Mezi květiny k sušení, které se obvykle pěstují v českých zahradách patří hortenzie, slaměnky, mochyně (lampionky) či statice. Na loukách zase roste celá plejáda okrasných trav, bodláky, výrazně žlutý vratič a zlatobýl (solidago), řebříček nebo třezalka. Les zase nabízí bohatství různých plodů – žaludy, ořechy, šišky, bukvice, šípky nebo jeřabiny, které dokážou vyrobenou dekoraci oživit a dodat jí správnou podzimní atmosféru.

Ideálním místem pro sušení je půda, podkroví, dílna nebo jiné suché a relativně teplé místo, kde zavěsíme svazky stonky nahoru. Některé druhy rostlin se dají sušit také ve váze s vodou – zde ale musíme často měnit vodu, aby stonky nezapáchaly.

Rady z květinářství:

• Na stříhání rostlin si vyberte suchý slunečný den, aby vypadaly svěží a nezplesnivěly vám

• Vybíráme takové květiny, které nejsou zcela rozkvetlé, jinak by mohly brzo opadat

• Po sušení můžeme dát květiny do papírové krabice, omezíme tím jejich vyblednutí

• Aktuálně největším hitem je hortenzie ve všech barvách i podobách, stále oblíbená je levandule a samozřejmě růže

• Výrazné základní květiny můžete doplnit různými trávami, díky kterým vypadá dekorace přirozeně a nedbale

• Nynější trend je používat květiny nebarvené, pouze v přírodních barvách, výjimku tvoří pouze zlaté a bronzové spreje, které dodají celé kompozici kouzlo. Můžeme jimi přestříkat třeba větve kroucené vrby, budou tak mít oblíbený „vintage“ nádech
TIP na knihu: Velká kniha sušených rostlin


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

 

JavaScript musí být povolen