Talmud a midraš

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788074290657
Úvod do rabínské literatury
Značka: Vyšehrad

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
199 Kč
199 Kč
Anotace
Knihu Talmud a midraš napsal světově proslulý znalec judaistiky Günter Stemberger

Günter Stemberger seznamuje čtenáře s dobovými souvislostmi rabínského židovství i s jeho ústředními důrazy, věnuje pozornost jazykům rabínského písemnictví, jeho hermeneutickým východiskům a literárním vlastnostem. Podrobně se zabývá talmudickou literaturou, tj. Mišnou, Toseftou a oběma Talmudy (jeruzalémským a babylonským). Popisuje vzájemný vztah těchto děl, zabývá se problémem jejich kanonicity a pokouší se o jejich literární zařazení. Přibližuje také svět židovských midrašů, svérázných výkladů hebrejské Bible. Tyto výklady představují zajímavou paralelu i alternativu novozákonnímu a raně křesťanskému písemnictví. Připojená bibliografie zahrnuje především evropskou, americkou a izraelskou oblast. Dílo představuje solidní a nezbytný základ jakéhokoliv dalšího studia v oblasti judaismu, jeho četba však bude přínosem i všem zájemcům o biblistiku, religionistiku a dějiny kultury.

Pro toto druhé české vydání autor shrnul a zhodnotil nejdůležitější výsledky bádání posledního desetiletí. Týkají se historické rekonstrukce poměrů uvnitř rabínského hnutí, rabínské hermeneutiky, ale především literárních dějin rabínských textů. Dodatek vyjadřuje skok, k němuž v judaistice – zejména v Izraeli – došlo masivním nástupem informačních technologií. Bibliografie je aktualizována k roku 2010.
Informace o sortimentu
Podnázev Úvod do rabínské literatury
Název v originále Talmud und Midrasch
Druh sortimentu Kniha
Autor Günter Stemberger
Značka Vyšehrad
V prodeji od 10.03.2011
Rok vydání 2011
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 14,5 x 20,5 x 3,5 cm
Hmotnost 0,72 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 496
Edice Světová náboženství
ISBN 978-80-7429-065-7
EAN 9788074290657
Interní kód 0109533
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)