Veřejný sektor - řízení a financování

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788073579364
Značka: Wolters Kluwer

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
574 Kč
488 Kč
574 Kč
488 Kč
Anotace
Odborná publikace „Veřejný sektor – řízení a financování“ seznamuje čtenáře s postavením a úkoly veřejné správy – jak státní správy, tak územní samosprávy v ČR. Věnuje se výkonným orgánům ve veřejné správě jako subjektu, který zajišťuje rozhodování volených orgánů, zajišťuje zabezpečování veřejných statků, řídí veřejnoprávní neziskové organizace ve veřejném sektoru a zajišťuje jejich finanční vazby na rozpočet zřizovatele, resp. rozpočtovou soustavu.

O struktuře veřejného sektoru, způsobu zabezpečování a financování veřejných statků, o redistribučních a stabilizačních aktivitách státu a územní samosprávy a míře solidarity se rozhoduje v zastupitelských demokraciích nepřímou veřejnou volbou, politickými hlasy. Čtenář se alespoň v základních rysech seznámí s procesem veřejného rozhodování o způsobu zabezpečování a financování veřejných statků a s jeho vlivem na efektivnost veřejného sektoru.

Veřejný sektor a veřejné finance jsou dvě strany jedné mince. Každou činnost je nutné zabezpečit potřebnými finančními prostředky, které se získávají především z daní. Proto je věnována pozornost zdrojům financování v rámci rozpočtové soustavy a způsobům financování nákladů veřejného sektoru na centralizované i decentralizované úrovni, tzn. i přerozdělování v rámci rozpočtové soustavy.

Podrobně je věnována pozornost postavení a hospodaření organizačních složek a příspěvkových organizací ve veřejném sektoru se zvláštním zřetelem ke specifikům způsobů řízení a financování potřeb v rámci jednotlivých odvětví veřejného sektoru.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Jaroslav Pilný, Jitka Peková, Marek Jetmar
Značka Wolters Kluwer
V prodeji od 07.03.2014
Rok vydání 2012
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15,3 x 21,0 x 3,0 cm
Hmotnost 0,70 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 488
ISBN 978-80-7357-936-4
EAN 9788073579364
Interní kód 0133373
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)