Vyprávět příběh

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788090562424
Značka: Limonádový Joe

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
200 Kč
200 Kč
Anotace

Vyprávět příběh, kniha, která už dlouho chybí na českém trhu. Legendární scenárista a spisovatel Jean-Claude Carriere, držitel Oscara za celoživotní dílo, vypráví s přehledem a humorem o řemeslu literáta, o své spolupráci s nejvýznamnějšími světovými režiséry, například s Milošem Formanem, Louisem Bunuelem či Peterem Brookem. Toto druhé vydání knihy po dvaceti letech je doplněno krásnými fotografiemi Mistra a předmluvou Terezy Brdečkové.

Slovy autora:
„Ústřední místo, které vypravěč zaujímal, předpokládalo jednu podmínku – nikdy nemluvil o sobě. Zlaté pravidlo: nikdy se nepovažovat za hodna vyprávění. Jakýkoli osobní cit vložit jen do reakcí a slov postav, skromně a neústupně se za ně skrýt. Skutečný vypravěč – profesionál vybraný a vychovaný pro svůj úkol – je beztak skoro přízrak, neznámo; vysoká věž, v níž náhoda vylámala díry. V té věži se prohánějí vichry nesoucí vzdálená poselství a věž jejich vanutím rezonuje tak, že se chvílemi domníváme slyšet hlas. Victor Hugo nazýval tento neznámý zdroj „ústa stínu“. Myslím, že můžeme tento výraz použít pro vypravěče samého. Nikdo nedokáže říci, kde se rodí myšlenky, kde se za sebou řadí epizody. Krása příběhu vyvěrá téměř vždy z temnoty. Kdo napsal bibli, Mahábháratu? Jaký člověk byl Shakespeare?“

Informace o sortimentu
Název v originále Scénariste ou le voyage a Bruxelles, Raconter unie histoire
Druh sortimentu Kniha
Autor Jean-Claude Carriere
Překladatel Jiří Dědeček, Tereza Brdečková
Značka Limonádový Joe
V prodeji od 06.11.2014
Rok vydání 2014
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 26,5 x 20,0 x 8,0 cm
Hmotnost 0,35 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 204
ISBN 978-80-905624-2-4
EAN 9788090562424
Interní kód 0175468
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)