Zahraničně obchodní politika ČR

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788074001284
Historia a současnost (1945-2008)
Značka: C.H.BECK

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
690 Kč
690 Kč
Anotace
Zahraničně obchodní politika státu je praktickou disciplínou, která napomáhá ekonomickým subjektům tím, že vytváří institucionální podmínky pro realizaci obchodní výměny s dalšími zeměmi. Je tedy jedním z faktorů, který přímo působí a ovlivňuje úroveň a rozsah zahraničního obchodu. Čím větší je závislost jednotlivé země na zahraničním obchodě, tím větší vzniká pro tuto zemi potřeba a nutnost vytvářet kvalitní zahraniční politiku. Česká republika má sice výhodnou geografickou polohu uprostřed Evropy a rozvinutou průmyslovou výrobu, na druhé straně ale nedostatečné množství surovin a nerostných zdrojů, což ji předurčuje k tomu, aby zahraniční obchod byl hlavním zdrojem jejího ekonomického růstu.
Text je rozdělen do pěti kapitol, které na sebe obsahově i chronologicky navazují. První kapitola je zaměřena na teoretické vymezení problému - od obecného vymezení dvou základních směrů obchodní politiky, jejich nástrojů a historického náhledu na vývoj přes uplatňování těchto politik ve světové ekonomice až po zahraničně obchodní politiku českého státu. Následující kapitoly charakterizují zahraničně obchodní politiku naší země v historicky vymezených obdobích - od poválečného vývoje po pád železné opony a dále období transformace české ekonomiky. Ve čtvrté kapitole je charakterizováno období po vstupu ČR do Evropské unie - důsledky přijetí společné obchodní politiky, vývoj míry a tvaru otevřenosti české ekonomiky atd. Představena je rovněž česká proexportní politika. Pátá kapitola je věnována aktuálním trendům ve vývoji světového obchodu.
Jinými slovy, publikace obsahuje teoretickou, historickou i analytickou část a nastiňuje také budoucí možné trendy ve vývoji mezinárodní obchodní politiky.
Informace o sortimentu
Podnázev Historia a současnost (1945-2008)
Druh sortimentu Kniha
Autor Lenka Fojtíková
Značka C.H.BECK
V prodeji od 06.10.2009
Rok vydání 2009
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 17,0 x 24,0 x 1,2 cm
Hmotnost 0,45 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 246
Edice Beckova edice ekonomie
Poslední dotisk 11/2017
ISBN 978-80-7400-128-4
EAN 9788074001284
Interní kód 0099718
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)