Zaklínač I. Poslední přání

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788085951653
Značka: Leonardo

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
249 Kč
249 Kč
Anotace
Zaklínač 1 Poslední přání je povídková kniha o Geraltovi z Rivie, hrdinovi Ságy o Zaklínači ze Severního království. Knihy Andrzeje Sapkowského jsou mezi fantasy literaturou již dlouho klenotem a kultem, patří mezi to nejlepší, co v tomto žánru vzniklo.
Zaklínači z Cean Moernu byli zvláštním společenstvím. Ne lidské bytosti, ne bájné příšery. Mutanti, kteří prošli proměnou. Dokonale vycvičení k zabíjení příšer a netvorů, ochránci lidí, a zároveň vyvrženi a zatraceni jejich světem. Bez citů, bez emocí, asexuální a samotáři. Jako děti byli darování podle Zákona překvapení. Tento zákon zaklínači uplatňovali vždy, když zachránili život člověka. Doslova si přáli „to, co měl zachráněný doma a ještě o tom nevěděl“.
Geralt byl také dítě osudu. Podstoupil novou a těžší zkoušku přeměny, jako jediný ji přežil a stal se výjimečným i mezi svou rasou. Byl rychlejší než ostatní a zůstaly mu city, emoce a rozum. Nepoddajný jako dítě a nestal se nikdy tupým nástrojem na zabíjení démonů. Odešel do světa psát jeho dějiny.

V první povídce se Geralt nechává najmout králem Foltesem. Má vyřešit komplikovanou situaci kolem královy dcery, kterou měl se svou sestrou. Princezna se po narození proměnila v krvelačnou strygu a po léta terorizovala obyvatele království.

V povídce Zrnko pravdy se Geralt setkává se zakletým šlechticem. Podle věštby jej zachrání polibek z čisté lásky. Co se přihodí, když takový polibek dostane od vampýra?

Pro další osudy Geralta je důležitá povídka Otázka ceny. Odehrává se v Cintře, kde královna Calanthé vdává dceru. Na Pavettu si však dělá nárok rytíř zvaný Ježek, a to podle Zákona překvapení. Geralt se hostiny účastní a bude si muset dobře vybrat stranu, na kterou se přikloní.

Poslední přání je závěrečnou povídkou a Geralt se poprvé setkává s kouzelnicí Yenefer, svou vyvolenou. Nevychovaný, drzý a zvědavý Geraltův společník Marigold přes varování otevře džbánek ukrývající džina a vypustí jej ven. Džin, místo aby mu splnil tři přání, na něj zaútočí. Jediná záchrana je kouzelnice žijící opodál, Yenefer. Ta ale nic nedělá zadarmo. Marigolda vyléčí, ale zatouží po džinovi…


audioteka.cz - ukázka z audioknihy a mp3 ke stažení do počítače či mobilního telefonu
Informace o sortimentu
Název v originále Ostatnie zyczenie
Druh sortimentu Kniha
Autor Andrzej Sapkowski
Značka Leonardo
V prodeji od 14.02.2011
Rok vydání 2011
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 10,5 x 17,3 x 3,0 cm
Hmotnost 0,26 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 344
Edice Zaklínač
Poslední dotisk 04/2020
ISBN 978-80-85951-65-3
EAN 9788085951653
Interní kód 0021806
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@knihcentrum.cz)