Zákoník práce Komentář

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788074002908
Značka: C.H.BECK

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
2990 Kč
2990 Kč
Anotace

Zákoník práce patří k nejdůležitějším zákonům pro celou naši společnost, neboť upravuje oblast, která se každého z nás bytostně dotýká. Autoři i nakladatelství jsou si této skutečnosti plně vědomi, a proto nyní společně předkládáme veřejnosti druhé vydání velkého komentáře k tomuto základnímu kodexu.

Publikace podává čtenáři důkladný, systematický a přehledný výklad základních principů, institutů, i jednotlivých ustanovení zákoníku práce. Autoři při zpracování vycházeli z nejnovějších teoretických poznatků a odborné literatury nejen české, ale i zahraniční. Rovněž byl zohledněn nejnovější vývoj jak v judikatuře českých soudů, tak i Evropského soudního dvora. Od prvního vydání komentáře došlo k zásadním změnám v oblasti soukromého práva, když nabyl účinnosti nový občanský zákoník. Současně nabyl rovněž účinnosti hlavní změnový zákon přijatý v souvislosti s rekodifikací soukromého práva, tj. zákon č. 303/2013 Sb. Tento zákon obsahuje mimo jiné i důležitou novelu zákoníku práce právě v návaznosti na nový občanskoprávní kodex. Autoři proto v tomto druhém, podstatně přepracovaném vydání velkého komentáře věnují mimořádnou pozornost právě vazbě pracovního práva a nového občanského zákoníku. Současně reagují na některé další změny, ke kterým došlo v pracovněprávní úpravě od prvního vydání.

Velký komentář není určen jen a pouze akademickým pracovníkům a studentům, ale rovněž advokátům, soudcům, zaměstnavatelům, odborovým organizacím, zaměstnancům, tedy všem, kdo se dnes a denně zabývají a „žijí“ vztahy na pracovišti.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor doc. JUDr. Jan Pichrt Ph.D., Eva Rothová, Jiří Doležílek, JUDr. Jaroslav Stádník, JUDr. Ljubomír Drápal, JUDr. Martin Štefko Ph.D., Mojmír Putna, prof. JUDr. Miroslav Bělina, Tomáš Bělina, Věra Bognárová, Zdeněk Novotný
Značka C.H.BECK
V prodeji od 17.02.2015
Rok vydání 2015
Pořadí vydání 2. vydání
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 1614
Edice Velké komentáře
ISBN 978-80-7400-290-8
EAN 9788074002908
Interní kód 0181923
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)