AudioCD

Doskočiště Protektorát

CD
EAN:8594177770221
Čte Simona Postllerová a Martin Zahálka
Značka: Tebenas

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
349 Kč
299 Kč
349 Kč
299 Kč
Anotace
Dramatické osudy parašutistů a českých odbojářů radikálně vyvracejí všechny zažité teorie o zbabělém českém národu, který umí jen ohýbat hřbet a za svobodu vůbec nebojuje. Tihle lidé bojovali a vsázeli to nejcennější! Nechte se vtáhnout do příběhu jednoho každého z nich. Osudy Josefa Gabčíka nebo Jana Kubiše znáte, ale kdo je Josef Valčík, Karel Svoboda nebo Jiří Potůček a další kolegové nejen z operace Anthropoid, ale i Silver A a Silver B? A co skrývají tajuplné názvy výsadků Out distance, Zinc či Bioscop? Co zažívali mladí muži, když se z úst jejich anglického velitele konečně zazněl dlouho očekávaný jasný povel: „Your dropping zone will be in the Czechoslovakia!“

Jak byli na svoji misi připraveni, kdo jim v Protektorátu pomáhal, jak se jim dařilo shánět základní potraviny, s kým chodili tančit a jak se jim vůbec dařilo zůstat v utajení? Autorka se pokusila na tyto i jiné otázky najít relativně uspokojivé odpovědi. Nečekají vás žádná suchá fakta, ale dramaticky převyprávěné příběhy, které se snaží oživit dojmy a prožitky všech hrdinů, kteří už nám je sami nikdy neřeknou.

Autentické osudy všech parašutistů z první vlny seskoků doprovázené jejich fotografiemi jsou pro čtenáře shromážděny na jednom „doskočišti“.

Informace o sortimentu
Podnázev Čte Simona Postllerová a Martin Zahálka
Druh sortimentu CD
Autor Jitka Neradová
Značka Tebenas
V prodeji od 10.05.2018
Rok vydání 2018
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.0 x 12.5 x 1.5 cm
Hmotnost 0.07 kg
Vazba CD
EAN 8594177770221
Interní kód 0265576
Produktový manažer Martina Křístková (martina.kristkova@knihcentrum.cz)