Kafka Zápas jménem psaní

Série: B4U Naučné
Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788087222119
O životním údělu Franze Kafky
Značka: B4U Publishing

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
790 Kč
790 Kč
Anotace
Franz Kafka, nejvýznamnější představitel pražské německé literatury, se stal pro mnoho lidí symbolem a nekonečným zdrojem inspirace. Kniha Zápas jménem psaní nebyla napsaná, aby přinášela pouze životopisné údaje o Kafkovi a jeho díle. Jedním z hlavních cílů, který od počátku sleduje, je dát čtenáři příležitost hlouběji proniknout do Kafkových textů a lépe jim porozumět na základě autorových životních reálií, které se v mnoha ohledech v jeho díle odrážejí. Publikace přináší rozsáhlé informace o jeho osobním i pracovním životě, přátelích, o rodinném zázemí a vztahu k ženám či o Kafkově osobním zdraví, které se napříč celou knihou prolínají s citacemi z Kafkových próz, deníků a jeho korespondence a přibližují čtenáři zásadním způsobem jejich vzájemný kontext. Vzniklo tak jakési propedeutikum, jež je určené každému, kdo se chce s Kafkovým dílem seznámit podrobněji a vnímat je v hlubších souvislostech. Obrazový doprovod tvoří stovky fotografií z Kafkova života, ukázky rukopisů, korespondence, autorovy kresby apod.

K publikaci je navíc přiloženo pouzdro, jež obsahuje faksimile autentických materiálů, které se váží ke Kafkovu životu. Nechybí ani jeho poslední, dvakrát nedokončený dopis, který symbolickým způsobem završil Kafkův literární život. Všechny důležité dokumenty jsou opatřeny překladem do českého jazyka.

Informace o sortimentu
Podnázev O životním údělu Franze Kafky
Druh sortimentu Kniha
Autor Josef Čermák
Značka B4U Publishing
V prodeji od 15.12.2009
Rok vydání 2009
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 20.0 x 31.0 x 0.5 cm
Hmotnost 1.93 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 144
Edice B4U Naučné
ISBN 978-80-87222-11-9
EAN 9788087222119
Interní kód 0098990
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)