Kuzari. Apologie opovrhovaného náboženství

Série: Judaica
Značka: Academia

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
345 Kč
345 Kč
Anotace
Kniha argumentů a důkazů na obranu opovrhovaného náboženství (Kniha Kuzari) je obhajobou rabínského judaismu z pera Jehudy ha-Leviho, andaluského učence 12. století. Text má širší polemický záběr. Knihu ha-Levi uvádí příběhem, jak anděl králi Chazarů („Kuzari“) ve snu opakovaně sdělil, že Bohu jsou libé jeho úmysly, ale nikoli jeho činy. Tímto okamžikem se král vydává na dlouhou cestu systematického studia různých náboženských tradic, během níž vede krátkou sérii dialogů s aristotelským filosofem, křesťanem a muslimem, aniž by však nalezl, co hledá. Po určitém váhání se rozhodne oslovit rabína, představitele „opovrhovaného náboženství“.

Navzdory počáteční nelibosti vůči partikularismu rabínovy víry se král nakonec nechá přesvědčit, že judaismus je pravé a zjevené náboženství, a spolu se svým lidem k němu konvertuje. Po zbytek knihy vede král se svým učitelem, rabínem, dialog, jehož obsahem jsou otázky židovské víry, historie a zákona, jakož i témata týkající se vědy a filosofie. Český překlad je doplněn historickou studií.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Editor Dita Válová
Editor Daniel Boušek
Značka Academia
Pořadí vydání 1. vydání
Počet stran neuvedeno
Edice Judaica
Interní kód 0134629
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Vývoj ceny