Podílové spoluvlastnictví v občanském zákoníku

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788074000409
Značka: C.H.BECK

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
690 Kč
690 Kč
Anotace
Kniha pojednává o občanskoprávní problematice institutu podílového vlastnictví. Systematika knihy co do základu sice vychází z úpravy podílového spoluvlastnictví obsažené v občanském zákoníku, jsou v ní však obsaženy i partie přesahující normativní úpravu v občanském zákoníku, nicméně se k podílovému spoluvlastnictví úzce vztahující. Do knihy proto byli zařazeny mimo jiné partie reflektující i teoretické otázky podílového spoluvlastnictví, kapitola týkající se žalob vztahujících se k podílovému spoluvlastnictví a kapitola věnovaná stručnému přehledu zahraničních úprav podílového spoluvlastnictví. Vzhledem k významu judikatury je pak vedle odkazů v samotném textu v závěru knihy obsažen přehled použitelné judikatury, čítající více než 350 rozhodnutí, počínaje judikaturou k obecnému zákoníku občanskému až po závěry současné právní praxe.řestože kniha odráží aktuálně účinnou právní úpravu, svým obsahem ji překračuje a umožňuje již rámcově nahlédnout do možné budoucí úpravy podílového spoluvlastnictví, která je v návrhu občanského zákoníku inspirována podle obecného zákoníku občanského i standardními zahraničními právními úpravami, českému právníkovi zpravidla nedostupnými.

Komu je kniha určena ?
Širokému okruhu čtenářů, kteří se s problematikou podílového spoluvlastnictví dostávají do kontaktu při akademické výuce, soudní praxi nebo běžném denním životě.
Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Michal Králík
Značka C.H.BECK
V prodeji od 01.10.2009
Rok vydání 2008
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.5 x 22.5 x 1.0 cm
Hmotnost 0.27 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 408
Edice Beckova edice právní instituty
ISBN 978-80-7400-040-9
EAN 9788074000409
Interní kód 0099568
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)