Právo proti nekalé soutěži Komentář 3. vydání

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788071795438
Beckovy texty zákonů s komentářem
Značka: C.H.BECK

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Dostupnost: Vyprodáno
580 Kč
580 Kč
Anotace
Důvodem k vydání samostatného komentáře k ustanovením o hospodářské soutěži a nekalé soutěži v obchodním zákoníku bylo přesvědčení, že problematika nekalé soutěže zasluhuje zvláštní pozornosti, větší než kolik jí může být věnováno v rámci komentování obchodního zákoníku jako celku. Byť se sám rozsah této úpravy spíše zmenšil, rozrostla se judikatura a především se zvětšuje rozsah změn v souvisejících právních oblastech, které jmenovitě pod vlivem práva ES tuto vyhraněnou materii provázejí a nemohou zůstat bez vlivu na výklad jednotlivých ustanovení a aplikační praxi.
Třetí vydání publikace zachovává do jisté míry strukturu vydání předchozích. Vlastnímu výkladu jednotlivých ustanovení o nekalé soutěži počínaje vymezením pojmu přes jednotlivé dílčí skutkové podstaty je předřazen včeobecný úvod, v němž jsou nastíněny souvislosti s právem na ochranu hospodářské soutěže, s trestním a pracovním právem, zejména pak s průmyslovými právy a především s úpravou spotřebitelského práva, která doznala v posledních letech pod vlivem práva ES význačných koncepčních změn, jež se týkají nejen hmotněprávní, ale i procesní úpravy. K uvedeným změnám přihlíží i komentář jednotlivých ustanovení.
Komentář poslouží jak pracovníkům z praxe, tak i studentům, kteří se setkávají s problematikou soutěže všeobecně a nekalé soutěže zvláště včetně s ní související ochrany obchodníků a spotřebitelů.
Informace o sortimentu
Podnázev Beckovy texty zákonů s komentářem
Druh sortimentu Kniha
Autor Jindřiška Munková
Značka C.H.BECK
V prodeji od 01.10.2009
Rok vydání 2008
Pořadí vydání 3. vydání
Rozměry 13.0 x 19.5 x 1.5 cm
Hmotnost 0.26 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 234
ISBN 978-80-7179-543-8
EAN 9788071795438
Interní kód 0099401
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)